Cze
08

Spotkanie autorskie z dr. Tomaszem Słupikiem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dr. Tomaszem Słupikiem wokół jego najnowszej książki „Wyznania Górnoślązaka. Nieoczywiste rozrachunki”.
Spotkanie odbędzie się 8 czerwca o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).

Dr Tomasz Słupik – autor, popularny śląski znawca historii, kultury i współczesnych stosunków narodowościowych na Górnym Śląsku, od 2003 r. zawodowo związany z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, publicysta i komentator zajmujący się sprawami życia politycznego i społecznego ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki górnośląskiej, zebrał w książce felietony publikowane przez ostatnie lata na łamach miesięcznika „Śląsk”. Jak sam pisze: „Kiedy spoglądam na ten mój dorobek, dostrzegam kilka wyraźnych linii rozwojowych, powtarzających się tematów. Są to oczywiście: Śląsk, Polska, Rosja w kontekście wojny w Ukrainie, ale również szerzej, jako kultura czy wręcz cywilizacja”.

Prowadzenie: Tomasz Nieć (TVP Katowice)

*Rezerwacja bezpłatnych wejściówek od 25.05 (godz. 12:00)
na stronie: rezerwacje.biblioteka-dg.pl
pod nr tel. 32 639 03 28 (Punkt Ksero MBP)


Miejsce

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej

  • Miejska Biblioteka Publiczna, ul. T. Kościuszki 25, Dąbrowa Górnicza

  • od 08.06.2026 (18:00)
    do 08.06.2026 (20:00)
Ikona aplikacji Aktywna DG

Aktywna DG

Pobierz aplikację i skorzystaj z wyjątkowych benefitów